Rola nutraceutyków i ich unikatowość na skalę światową – wywiad z prof. hab. n.med. Andrzejem Frydrychowskim

Przełomowe odkrycie oparte na zaawansowanej technologii połączone z naukami medycyny dalekowschodniej oraz ludowej to absolutnie nowatorska dziedzina, dzięki któej tworzone są nutraceutyki Nutrivi pod nadzorem prof. A. Frydrychowowskiego. Dzięki niemu wiemy już, jak ważną rolę w naszym organizmie pełnią składniki odżywcze, aminokwasy, peptydy, kolagen oraz pozostałe białka. Jak doszło do powstania Biopeptide Complex, który stał się podstawą dla wielu preparatów Nutrivi?
Po pierwsze warto wspomnieć o unikatowych technologiach, na których oparty jest proces tworzenia preparatów. Prowadzą one do pozyskiwania niezbędnych do życia substancji aktywnych z różnych gatunków ryb oraz łączenia ich z innymi „życiodajnymi substancjami”, które w kompleksie, np. Biopeptide Complex, wykazują niesamowite efekty działania. Pierwsze wynalazki labolatoriów Wellu bazowały na pozyskiwaniu kolagenu z wybranych gatunków  ryb słodkowodnych. Przy okazji otrzymywaliśmy tak zwane resztki peptydowe i aminokwasowe. Znając rolę wielu aminokwasów i peptydów zdecydowaliśmy się na wyizolowanie ze skór ryb samych aminokwasów oraz krótkich łańcuchów peptydowych i na kilkukrotne ich zagęszczenie celem uzyskania jedynych w swoim rodzaju preparatów na świecie.
Na czym polega unikatowość tego procesu ?
Aminokwasy, peptydy oraz inne białka zawarte w naszych preparatach są podawane w odpowiednich proporcjach dokładnie tak, jak występują w naturze. Nie izolujemy jednego, dwóch czy trzech aminokwasów bądź określonego łańcucha petydowego. Nasza rola ogranicza się do badania różnych gatunków ryb oraz stworzenia odpowiednich technologii pozyskiwania tych niezmiernie ważnych dla człowieka substancji w aktywnej biologicznie postaci.
Dlaczego tylko ze skór?
W skórze znajduje się najwięcej najlepszej jakości składników, których szukamy. Preparaty Nutrivi tworzymy ze skóry ryb słodkowodnych oraz morskich, żyjących w umiarkowanym  i ciepłym klimacie. Wśród nich są np. tołpyga i amur, które należą do najzdrowszych gatunków. Są to ryby o bardzo dużej zawartości mięsa, kwasów, ale również aminokwasów, peptydów, kolagenu i innych białek. Do produkcji preparatów Nutrivi wykorzystujemy również łososia atlantyckiego, który jest niezwykle bogaty w aminokwasy i peptydy. Prawdopodobnie przyczyną kumulacji takiej ilości zdrowych elementów jest bardzo surowe środowisko, w którym żyje ten gatunek. Mieszanka substancji aktywnych z wyżej wymieniowych ryb daje najlepsze efekty odżywcze, dzięki czemu nasze preparaty są wyjątkowo skuteczne w zakresie wspierania całego szeregu procesów regeneracyjnych oraz leczniczych w organizmie.
Co to są preparaty sygnałowe, występujące w nutraceutykach Nutrivi ?
Hipotezę istnienia sekwencji sygnałowych (między innymi sekwencji sygnałowych peptydów) wysnuł Gunter Blobel, za co w 1999 roku otrzymał Nagrodę Nobla. Peptydy sygnałowe stymulują organizm do regeneracji. Produkty Nutrivi  zawierają dużą ilość ( co najmniej kilkaset) peptydów pochodzących z rozpadu białek. Przy czym z  największej i znaczącej ilości występują peptydy z grupy dekoryn, lumikan, histon 2A oraz cztery rodzaje kolagenu. z przeglądu literatury wiadomo, że wszystkie wymienione rodzaje białek posiadają, oprócz szeroko szeroko znanej funkcji strukturalnej, w całości lub w postaci pochodzących z nich peptydów, również własności cząsteczek sygnałowych i obronnych, związane z naprawą uszkodzonych tkanek. 
Jak powstają aktywne białka?
Wieloletnie badania naukowców Wellu doprowadziły do bardzo ciekawych odkryć. Wykazaliśmy, że kwaśne preparaty uzyskiwane ze skór ryb w temperaturze nieprzekraczającej  16 st. Cel. zawierają, oprócz białek wysokocząsteczkowych , kolagenu i elastyny, w znacznej ilości małe peptydy. Metoda zimnej ekstrakcji, którą następnie opatentowaliśmy, okazała się unikatowym sposobem na ekstrahowanie peptydów kolagenu rybiego z zachowaniem ich aktywności biologicznej.
Czy nutraceutyki są przyszłością nowoczesnej suplementacji ?
Połączenie teorii, wielu lat praktyki w labolatoriach WellU, wiedzy naukowców pod moim kierownictwem oraz całego szeregu doniesień na temat skuteczności bądź co bądź nowych na rynku, preparatów Nutrivi daje nam pewność, że fascynujące odkrycia naukowców WellU znajdują swoje bardzo znaczące miejsce w dziedzinie nutraceutyki. Powyższe odkrycia, innowacyjne technologie oraz pasja, którą wkładamy w naszą pracę, sprawiają, że to co robimy i oferujemy naszym klientom, jest nie tylko bardzo skuteczne, ale wręcz rewolucyjne i porywające. Możemy śmiało powiedzieć, że dzięki Nutrivi otwieramy obecnie całkowicie nowy wymiar wspomagania procesów regeneracji oraz procesów leczniczych w naszym organizmie. Więcej informacji na temat unikatowej metody pozyskiwania spektrum działania i znaczenia peptydów kolagenu rybiego w medycynie, stomatologii, kosmetologii i rehabilitacji przeczytasz w folderze „Peptydy – Zostań superstulatkiem” ( do pobrania na www.ochodiet.wellu.eu). TUTAJ MOŻESZ POCZYTAĆ WIĘCEJ O KONKRETNYM NUTRACYTYKACH: https://ochodiet.wellu.eu/shop/products/101/10412,nutrivi-peptide-power-drink-750-ml.html

Adres

Prywatny Gabinet Masażu
ul. Rajska 3 lok. 62
02-654 Warszawa
Osiedle Marina
Wjazd od ul. Racławickiej

Godziny otwarcia

Po umówieniu telefonicznym
Dojazdy również do klienta

Kontakt

Telefon: 880 320 590
e-mail: k.pryzmont@gmail.com

Dojazd

Dojazd środkami komunikacji miejskiej:
Od Racławickiej autobus linii: 172,141,136,
przystanek końcowy : Do fortu (na żądanie)
Od Żwirki i Wigury: 141,504,188
przystanek końcowy: Baleya

[recaptcha]