Jak możemy pracować kiedy podejrzewasz, że jesz kompulsywnie ?

Jedzenie kompulsywne to takie, które najczęściej odbywa się w samotności. Mimo że planujesz panować nad jedzeniem, kończysz zwykle w ten sam sposób. Sposób, który przynosi Ci dużo bólu, gniewu, utraty nadziei, a wręcz wściekłości, że znowu nie zapanowałaś nad swoim łaknieniem.

Prawdopodobnie przeszłaś mnóstwo diet, treningów, testowałaś różne tabletki na odchudzanie, ale to nigdy nie przyniosło trwałego i zdrowego efektu.

Jeżeli podejrzewasz, że jedzenie kompulsywne może Ciebie dotyczyć, propozycją naszego gabinetu jest połączenie terapii TSR z edukacją żywieniową.

Podstawowe założenia TSR ( terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach)

Koncentracja na pozytywach, rozwiązaniach, teraźniejszości i przyszłości, kierunek terapii wyznacza nie problem, a potrzeby.

 • Nie trzeba znać szczegółów dotyczących problemu, aby znaleźć rozwiązanie.
 • Nigdy nie jest zawsze, zawsze są momenty gdy najgorsza rzeczywistość wygląda trochę lepiej – wyjątki od problemu sugerują stosowne rozwiązania.
 • Małe zmiany wywołują duże zmiany.
 • Ty jesteś pełna zasobów potrzebnych do znalezienia rozwiązania.
 • Ty jest ekspertem od swojego życia, czasami potrzebuje jednak wsparcia.
 • Ty znasz stosowne rozwiązania i określasz cele terapii.
 • Istnieje wiele sposobów spojrzenia na daną sytuację, żaden nie jest bardziej właściwy niż inne.

Filozofia centralna TSR

 • Jeśli coś DZIAŁA – rób tego więcej
  Zasada ta wskazuje, że warto powtarzać te czynności i zachowania, co do których jesteśmy przekonani, że są pomocne.
 • Jeśli coś nie działa, nie rób tego więcej. RÓB COŚ INNEGO
  Równie ważna jest świadomość i określenie tego, co nie działa. Warto zaprzestać robienia tego, co jest nieskuteczne i poszukać innego, choćby najprostszego rozwiązania, które coś zmieni w tej sytuacji. Chodzi o różnicę, która uczyni różnicę.
 • Jeśli coś się NIE ZEPSUŁO – NIE NAPRAWIAJ tego
  Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach zakłada pewien minimalizm w działaniach pomocowych sprowadzający się do pracy nad celami, które określa przy pomocy terapeuty, sam klient. To klient ostatecznie rozstrzyga, czego potrzebuje i co jest mu pomocne. Większość ludzi ma mylne przekonanie, że jeśli problem jest poważny i skomplikowany, to rozwiązanie również jest skomplikowane, trudne do wprowadzenia w życie. Wygląda to logicznie, ale tak nie jest. TSR podpowiada, aby nie komplikować sytuacji i zaczynać od najprostszych rozwiązań. 

TSR niczego nie narzuca. To co robimy dodatkowo, to dzielimy się wiedzą dotyczącą kompulsywnego jedzenia, dietetyki, fizjologii człowieka, która ma służyć poszerzaniu świadomości osób, które zdecydują się na współpracę.

Sesje odbywają się co 2 tygodnie. TSR dąży do tego, aby klient jak najszybciej, ale w swoim tempie znalazł najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Pierwsze wolne terminy: koniec marca

Część materiałów z https://www.psttsr.pl/czym-jest-tsr,34

Udostępnij na: