Nastolatek to wspaniały młody człowiek, który ma już swoje zdanie, przekonania i wie czasami więcej od niejednego dorosłego. Źródłem wiedzy dla niego jest szkoła, znajomi, internet i rodzina. Jednak natłok rzetelnych informacji jest tak duży, że czasami ciężko wybrać co jest prawdziwe, skuteczne i bezpieczne.

Bycie w okresie dorastania to życie w dużym stresie, z coraz mocniejszą relacją ze swoim ciałem. Niestety bywa tak, że Twoje dziecko przestaje akceptować siebie i próbuję się odchudzać. Odchudzanie to ingerowanie w metabolizm. Źle przeprowadzone może doprowadzić do niedoborów żywieniowych co przełoży się na naukę i ogólnie słabszą kondycję fizyczno-psychiczną, Młodzież stosuje bardzo duże cięcia kaloryczne poprzez np. omijanie posiłków, głodówki lub kilku składnikowe diety. Tu zawsze konsekwencją jest ogromny głód i ponowne tycie, co wpływa na poczucie wartości Twojego dziecka. Pojawia się jeszcze większa frustracja, kolejna dieta i kolejne niepowodzenie.

Diety nie są dla młodzieży, ani większości z nas. Gdyby działały nie byłoby epidemii otyłości. Powrót do zdrowia powinien opierać się na zmianie nawyków, z troską i szacunkiem do siebie. Zmiana nawyków nie doprowadza do głodu, a kształtuje styl życia, który wypracowany w młodości będzie procentował całe życie.

Program: ” Zdrowy styl życia. Utrata wagi & Nowe nawyki nastolatków” to rozwiązanie dla tych nastolatków, które chcą zadbać o swoją sylwetkę w skuteczny i bezpieczny sposób ze wsparciem psychodietetyka. Spotkania odbywają się online co tydzień przez 6 tygodni. Czas trwania: 45-60 minut w przyjaznej atmosferze. Bez osądzania, kontrolowania i krytykowania. To nauka zdrowych nawyków, uważności na siebie, szybkiej motywacji oraz radzenia sobie z pokusami. Celem programu jest wykształcenie zdrowych wyborów żywieniowych oraz utrata wagi.

Zapraszamy do kontaktu. Telefon: 880 320 590

Udostępnij na: